Sağlık Haksen Genel Merkez, yeni dönemin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu:

Ülkemizin Başkanlık sistemine geçişi tamamlandı, 27. dönem milletvekilliği genel seçimleri tamamlanarak halkın iradesi ortaya koyuldu. Seçimler huzur içerisinde gerçekleşmiş ve milletimiz demokrasiye olan inancını bir kez daha ortaya koymuştur.
Mecliste farklı bir görüntü ortaya çıkmıştır. Cumhurbaşkanının ve o yeni hükümet büyük bir sorumluluk altına girmiştir. Farklı bir hükümet sistemine geçilmiş olması, birçok bilinmeyeni ve toplumumuzun pekte alışık olmadığı bir sistemi önümüze koyacaktır. Halkımızca hantal bulunan sistem yerine hızlı karar alınabilen, daha uyumlu ve istikrarlı bir idari anlayış sunacağına inanılan yeni sistemle ilgili büyük beklenti içerisindedir. Bu yeni süreçte toplumun huzur ve refahına öncelik veren kucaklayan birleştiren yanlışlara mahal vermeyen yandaş değil birleştirici toplumun her ferdin nin aidiyet duygusu hissedeceği tüm siyasi görüşlere sahip ülkenin mozaik görünümünü bozmayacak bir anlayış beklentisi oluşmuştur.
Ülkemizin önünde bulunan sorunların bütün olarak ele alınarak , sorunların ertelenmeden ivedi olarak çözümüne kavuşturulması gerekmektedir. Bu süreç içerisinde alınacak kararların toplumun mutabakatı ve değerlerine zarar vermeden, milletimizin geneli ile müzakere edilerek hazırlanması gerekmektedir.
Yeni sistem içerisinde Kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılacak personelin kazanılmış özlük, mali ve sosyal haklarının korunması, kamuda yeni adaletsizliğe ve ayrımcılığa mahal vermeyecek hukuk dışı uygulamalara mahal vermemeye özen gösterilmesi gerekmektedir. Kariyer, ehliyet ve liyakat ilkelerine uyulması, iş güvencesine dayanan, adil ve hakkaniyetli bir kamu personel rejimi bütün kamu personelinin en büyük özlemidir. Sözleşmeli personel çalıştırılması uygulamasına son verilerek, tüm sözleşmeli ve geçici personel, istisnasız olarak kadroya geçirilmeli ve bundan sonra kamuda çalışan tüm personel kadrolu olarak istihdam edilmelidir.
Milletimize Cumhurbaşkanı ve oluşturulacak yeni hükümet in 27. dönemde yapacağı çalışmaların vatanımız ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Eklenme : 13 Temmuz 2018

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı No:40/2 Maltepe Çankaya-Ankara - Telefon : (0312) 229 03 25 - Faks : (0312) 229 03 26