SAĞLIK HAKSEN'den TTB'ye KINAMA

Türk Tabipler Birliği (TTB) Yönetimi, Afrin operasyonuyla ilgili yaptığı açıklamada terörle mücadeleyi savaş olarak nitelendirmiş ve hemen sona erdirilmesi çağrısında bulunmuştur.

Ulusal sınırlarımızın korunması için verilen meşru mücadeleyi engelleyici davranışlarda bulunan, yanlı açıklama yapan TTB Yönetimini KINIYORUZ.

Savaş karşıtı açıklama yapılacaksa, binlerce kilometre ötelerden gelip, kardeş ve dost toprakları işgal etmek isteyenlere karşı yapılmalıdır.

Zeytin Dalı operasyonunda mücadele ettiğimiz örgütler ve bu örgütlere destek veren Sivil Toplum Kurumlarına tavsiyemiz; terör, terör örgütleri ve bunların arkasındaki küresel güçlere karşı, milletimizin, devletimizin yanında olmalarıdır. Ülkemiz terör ve terör örgütleriyle mücadelede kararlılıkla yoluna devam etmektedir.

Ülkenin sınır güvenliği, vatandaşlarının mal ve can güvenliğini sağlamak için bu operasyon başlatılmıştır. Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Hak Sendikası (Sağlık Haksen) olarak, Milletçe bu operasyonu destekliyor ve başarılı olunması için dua ediyoruz.

Hekimlerimize hizmet etmek, onların sorunlarına çözüm üretmek yerine, bölücü terör destekçileri gibi hareket eden TTB yönetimi tabanını kaybetmiş, meşruluğunu yitirmiştir.

Sağlık Haksen olarak Türk Tabipler Birliğinin yapmış olduğu açıklamayı reddediyor, her türlü terör ve destekçisi küresel güçlerin karşısında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla bildiririz.

Selahattin KARACA
Genel Başkan
Eklenme : 30 Ocak 2018

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı No:40/2 Maltepe Çankaya-Ankara - Telefon : (0312) 229 03 25 - Faks : (0312) 229 03 26