SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ SINAVI SONUÇLANDI

STK lar ağırlıklı olarak kamu personeli yani devlet memuru ve işçiler tarafından yürütülmektedir. Devlet memurları için ülke menfaatleri her şeyden önce gelir. Sendikalarda STK dar. Bu yapılar oluşturulurken liyakat ve devlete bağlılık esastır Sorumluluk ve vekâleti taşıyabilecek kişilerden seçilmelidir.
Sendikalar özveri, çalışma, hak arama yolu ile bazen de farklı etkenlerle normal veya hızlı bir şekilde büyüyebilir lir. Bu aşamada üye bazında devlete bakışını, bağını terör gurupları ile bağı olup olmadığını bilmek mümkün değildir.
Sendika yönetim kadrolarında görev alacak kişilerin kimlik, adres bilgileri
Ayrıntılı olarak güvenlik birimlerine, Kaymakamlık Lara devlet, Valilik lerze bildirilmektedir. Kısacası STK yönetiminde bulunacak kişilerin devlete bağlı sicili
Temiz vatanına milletine hıyanet içinde olmayan kişilerden seçilmesi gerekir.
Bu bağlamda 15 Temmuz dan dan sonrasına baktığımızda bazı sendikaların denetleme, disiplin şube yönetimi ve şube başkanlarına uzanan vatana, millete
Hıyanet içinde çıkar guruplar oluşturmuş kişiler tespit edilmiş görevden alınmış,
Ceza evlerine koyulmuş tur. Bu kişiler sendika yönetimlerine getirilirken güvenlik soruşturması yapılmamış mıdır? Yoksa başka yollar mı izlenmiştir.
Malum sendikalara üye olan kamu personellerinin bu durumu ciddi şekilde sorgulamaları gerekmektedir. Son toplu sözleşmede dikkate alındığında bu sendikalardan biri olan yetkili sendika nen sorumluluk lafını ne kadar yerine getirdiği görülmektedir. Burada kalmak ve ya ayrılmak kamu çalışanlarının kararıdır.
15 Temmuz dan dan sonraki süreçte HAKSEN e bağlı bağlı federasyonlar ve biz Sağlık Haksen yönetim kadrolarından bir tek kişi dahi suça, çıkar guruplarına ve örgütlere bulaşmamış alnının akı ile kurulduğu 2007 tarihinden bu güne kadar çizgisini hiç değiştirmemiş tüm siyasi partilere eşit mesafede olmuştur. Siyasete en alt seviyeden dahi ilişiği olanların sendikada görevleri bitirilmiştir. Kamu çalışanlarının siyasi görüşlerine değil devletini, milletini sevmesine dikkat etmiştir. Bu düşünceye sahip tüm kamu çalışanlarını kucaklamaya devam edeceğiz. Sendikamızda yeriniz hazır. Birlikte daha güçlüyüz.


Cavit CANPOLAT
Genel Başkan Yardımcısı
Eklenme : 16 Eylül 2017

Bu habere ait görsel bulunmamaktadır

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı No:40/2 Maltepe Çankaya-Ankara - Telefon : (0312) 229 03 25 - Faks : (0312) 229 03 26